میدان تکسیم کجاست؟

میدان تکسیم یکی از مراکز گردشگری استانبول است. میدان تکسیم در منطقه ای بنام بی اغلو(بیوگلو) قرار دارد. منطقه ی بی اغلو در قسمت اروپایی شهر استانبول قرار دارد. میدان تکسیم ( تقسیم) در واقع قلب استانبول و مرکز فرهنگی-هنری آن است. تکسیم منطقه ای توریستی که فروشگاه ها، هتل ها و رستوران های محبوبی دارد، از دیگر مناطق جذاب تکسیم، موزه ها، پارک ها و بناهای تاریخی است که طرفداران بسیاری دارد.
مهم ترین و اصلی ترین میدان استانبول، تکسیم که اجتماعات محلی، جشن های سالیانه، اعیاد و برخی کنسرت ها در این میدان برگزار میشود. یکی از خیابان های پرطرفدار و پر جاذبه ی استانبول، خیابان استقلال است که به میدان تکسیم وصل میشود. بنای یادبود جمهوری ترکیه توسط پیترو کانونیا در سال 1928 در میدان تکسیم ساخته شده است. ایستگاه مرکزی شبکه ی مترو استانبول هم در میدان تکسیم واقع شده است.

فاصله میدان تکسیم تا محله های دیگر استانبول

  • از میدان تکسیم تا برج گاتالا 25 دقیقه پیاده راه دارید.
  • از میدان تکسیم تا کاخ دلمه باغچه 20 دقیقه پیاده راه است.
  • از میدان تکسیم تا ایاصوفیه 30 دقیقه با ماشین راه است.
  • از میدان تکسیم تا بازار بزرگ استانبول 20 دقیقه با ماشین راه است.
  • ساحل فلوریا استانبول تا میدان تکسیم چیزی حدود یک ساعت فاصله دارد.
  • فاصله ی میدان تکسیم تا نزیکترین ساحل: ساحل کیلیوس استانبول تا میدان تکسیم حدودا 1:30 راه دارد.

نزدیکترین دیدنی ها به میدان تکسیم

بنای یادبود جمهوری استانبول

یادبود استقلال اصلی ترین نماد میدان تکسیم است که در مرکز میدان قرار دارد و توسط مجسمه ساز معروف ایتالیایی، پیترو کانونیکاست ساخته شده است و شامل تندیسی از رهبران انقلابی ترکیه، ایسمست اینونو و آتاتورک است.

خیابان استقلال استانبول

یکی از محبوب ترین و معروفترین خیابانها در استانبول، خیابان استقلال است که در نزدیکی میدان تکسیم قرار دارد و در عین حالیکه طولانی است میتواند به خاطر داشتن مغازه های رنگارنگ چندین ساعت شما را سرگرم کند و سنگفرشی بسیار زیبا دارد. با گذر و گردش در این خیابان به علت مراکز خرید متنوع و متعددی که دارد، خریدی لذت بخشی را خواهید داشت، همچنین رستورانهای شیک، مراکز خرید، سالن های مختلف سینما، بارها و کلاب های شبانه از دیگر ویژگی های این خیابان است. خیابان استقلال در جنوب میدان تکسیم قرار دارد که یک طرفش به میدان تکسیم و طرف دیگرش به ایستگاه مترو شیشانه میرسد.

محله سلطان احمد استانبول

در خیابان استقلال و نزدیکی میدان تکسیم، محله سلطان احمد قرار دارد. از جمله جاذبه های این محله میتوان به مسجد ایاصوفیه، مسجد سلطان احمد، مسجد سلیمانیه، حمام های تاریخی و بازار بزرگ اشاره کرد.

فاصله میدان تکسیم با خیابان شیشلی :

یکی از باکلاس ترین و معروفترین خیابانهای استانبول، خیابان شیشلی است که تقریبا 5 دقیقه با میدان تکسیم فاصله دارد که برخی از مدرن ترین مراکز خرید از جمله جواهر هم در این خیابان است.

فاصله ی میدان تکسیم با خیابان لاله لی :

یکی از شلوغترین و قدیمی ترین خیابانهای استانبول با غذاخوری ها و مغازه های متعدد و هتل های ارزان قیمت است که نزدیک به آکسارای است و حدودا 10 دقیقه با اتوبوس تا تکسیم راه دارد.

فاصله ی میدان تکسیم با

بنای یادبود جمهوری

بنای یادبود جمهوری استانبول

:

یکی از قدیمی ترین منلطق استانبول، آکسارای است که به علت اینکه جز مراکز عمده فروش پوشاک، پارچه، کیف و کفش به حساب می آید میتوانید خریدی ارزان را در آکسارای تجربه کنید. از میدان تکسیم تا آکسارای حدودا 10 دقیقه با اتوبوس راه دارید. البته میتوانید از طریق مترو تکسیم هم به ینی کاپی و بعد آکسارای بروید.

فاصله ی میدان تکسیم با خیابان با کرکوی :

خیابان باکرکوی رو به دریای مرمره است که رستوران ها و مراکز خرید زیادی دارد و به علت اینکه هتل هاییکه در این خیابان اند، ارزان هستند، میتوانید اقامتی ارزان را هم در این خیابان داشته باشید. از میدان تکسیم تا خیابان باکرکوی حدودا 45 دقیقه با اتوبوس راه دارید.

فاصله ی میدان تکسیم با خیابان وطن :

 خیابان وطن استانبول یکی از خیابانهای معروف است که به آکسارای هم نزدیک است. مرکز خرید هیستوریا هم در همین خیابان است و ایستگاه مترو ینی کاپی هم درخیابان وطن است.

فاصله ی میدان تکسیم با فیندیک زاده :

فیدینگ زاده بعد از میدان تکسیم از توریستی ترین و معروف ترین مناطق استانبول است و مراکز خرید، کافه تریا و رستورانهای بسیاری را در خود جا  داده است. از فیندیک زاده تا آکسارای 15 دقیقه پیاده راه دارید و میتوانید از بازار های محلی و جمعه بازار های این منطقه هم لذت ببرید. از میدان تکسیم تا فیندیک زاده 15 دقیقه با اتوبوس راه دارید.

مقاله کامل :تکسیم کجاست


مشخصات

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها