15 جاذبه گردشگری هند

هند دارای تاریخ و فرهنگ پر قدمتی است و همین امر باعث شده است که دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوانی باشد. هند سرزمین نژادها ، زبان ها ، ادیان و فرهنگ های مختلفی می باشد. نزدیک یک ششم جمعیت جهان در هند قرار دارند. هند سرزمین رنگ و موسیقی و رقص و شادی ست و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و تورهای مسافرتی زیادی از سراسر جهان جهت بازدید از هند فعالیت می کنند.

تاج محل : قطعا نام تاج محل به گوشتان رسیده است. تاج محل دارای اولین رتبه جاذبه های گردشگری در هند است. تاج محل که جزء عجایب هفتگانه جهان نیز محسوب میشود کاخی بسیار زیبا و ساخته شده از سنگ های مرمر سفید است که شاه جهان برای یادبود همسر خود ساخته است و قدرت عشق در این بنا به وضوح قابل لمس است. زیبایی این شاهکار معماری در جهان زبانزد است. تاج محل با سنگ های قیمتی مثل الماس ، لاجورد ، مروارید و یشم تزیین شده است. اگر هنگام طلوع و یا غروب خورشید به تاج محل بروید شاهد بازی نور و هنر معماری در تاج محل خواهید بود.

شهر مقدس بنارس: شهر بنارس بزرگترین مرکز مذهبی و مقدس برای هندوهاست که در جوار رودخانه گنگ قرار گرفته است. بنارس علاوه بر جاذبه های مذهبی جاهای دیدنی زیادی دارد. کتابخانه دانشگاه هندو بنارس با بیش از یک میلیون جلد کتاب ، موزه بهارات کالا باهوان ، محله قدیمی رود گنگ و معبد ویشوانا از جاذبه های گردشگری در بنارس هستند. معبد طلایی آمریتسار: معبد طلایی هارماندیر صاحب برترین جاذبه آمریتسار است. این معبد یکی از مراکز مذهبی و فرهنگی سیک های هند است. این معبد طلایی و زیبا را رام داس با ترکیبی از معماری هندو و اسلامی ساخت. این بنا با گنبد طلایی خود علاوه بر اینکه از نظر طراحی بسیار زیباست بلکه دارای فضای بسیار معنوی و نیز هست که بسیار آرامشبخش است. شهر طلایی جیسلمر: جیسلمر شهری صحرایی و بزرگ است که به شهر طلایی هم شهرت دارد. این شهر با دیوارهای ماسه ای طلایی یکی از جاذبه های گردشگری مهم هند میباشد. این شهر نزدیک مرز پاکستان و راجستان واقع شده است.

برای دیدن مطلب کامل به سایت های هالیدی مراجعه نمایید

15 جاذبه گردشگری هند

هند

مشخصات

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها