ویزای شینگن چیست؟

شینگن یا شنگن قراردادی است که به سبب آن تعدادی از کشورهای اروپایی که دارای مرزی واحد هستند و شهروندان خارج از این قرارداد جهت سفر و اقامت مم به اخذ ویزای شینگن هستند. ویزای شینگن یکی از معتبرترین و معروف ترین انواع ویزا است و افرادی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارند با آن مواجه شده اند.

تاریخچه شینگن

تاریخچه پیمان و ایجاد ویزای شینگن به سال 1985 باز می گردد که توسط 5 کشور اروپایی و در روستایی به نام شینگن در جنوب لوکزامبورگ بسته شد. قاره اروپا ، دومین قاره کوچک جهان است که در نیمکره شمالی کره زمین قرار دارد. اروپا به دلیل قرار گرفتن در منطقه معتدل شمالی ، به قاره سبز معروف است. اروپا قاره ای زیبا ، سرسبز و شگفتی آور است که جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده است.گردشگران بسیاری سالانه برای کسب تجربه و دیدن این جاذبه ها به کشورهای مختلف در این قاره سفر می کنند. تمامی مسافران در برنامه ریزی سفر خود برای رفتن به هر کشوری در قاره اروپا، باید ویزا دریافت میکردند که نتیجه این کار شامل پرداخت هزینه های بسیار و کاغذ بازیهای زیادی بود. اگرچه تمامی مراحل جهت اخذ ویزا برای سفر، طی توافق شینگن حذف شد. پیمان شینگن دو نوع موافقتنامه مختلف را که در سال 1985 و 1990 به تصویب رسید، تحت پوشش قرار داد . در این توافق که بین کشور ها صورت گرفت، کنترل در بین مرزها لغو و حمل و نقل از طریق اروپا آسان شد.

اعضای شینگن

اعضای این پیمان ۲۶ کشور می باشد که عبارت اند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند،فرانسه، آلمان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی،اسپانیا، سوئد، سوئیس. پس از حوادث ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس، دولت فرانسه تفاهم نامه شنگن را به حالت تعلیق درآورد و در مرزهای خود حالت فوق‌العاده را اعلام کرد. همچنین ایرلند و بریتانیا از اعضای اتحادیه اروپا هستند که عضو شینگن نیستند؛ البته لازم به ذکر است که اخیرا بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز خارج شد. کشورهای دیگر نیز از جمله رومانی، بلغارستان و قبرس از جمله کشورهای در حال الحاق به این پیمان هستند.

schengen-area

انواع ویزای شینگن

  • 1. ویزای اتحادیه شینگن (USV)
  • ۲. ویزای اعتباری منطقه محدوده (LTV)
  • ۳. ویزای ملی (NV)

سایت رسمی ویزای شینگن


مشخصات

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها