تور کویر

ماسه‌ها و تپه‌های طلائی در کویرهای ایران از جمله : دشت کویر، کویر لوت، کویر مصر، کویر شهداد، کویر حلوان، کویر بافق، کویر ورزنه و کویر مرنجاب سالانه مقصد میهمانان داخلی و خارجی هستند. ما به شما کویرهای ایران را معرفی می‌کنیم و تا بتوانید بهتر برای تور کویر برنامه ریزی کنید.
من تور کویر را دوست دارم چرا که با کویر رابطه عاشقانه برقرار می‌کنم. لغزش شن‌ها و ماسه‌ها را بر روی تپه‌های شنی دوست دارم. تور کویر در کشورهای دیگر دنیا، مانند تور گبی در مغولستان، کویر آتاکاما در شیلی و کویر بزرگ آفریقا، انسان را وسوسه می‌کند، هر چه بیشتر به تماشایش می‌روید دوست دارید که بیشتر تجربه کنید. تور کویر برای هنرمندان از جمله: نقاشان و شاعران الهام بخش است. ماسه‌ها، امواج، سایه‌ها و رنگ ها در کویر بی‌نظیرند. حتما برنامه ریزی کنید و به تور کویر بروید تا شما هم محو زیبایی‌هایش شوید.
      

تور کویر یزد , کویر بافق

این شهر کویری از ماسه‌ها ساخته شده است و برای رفتن به این تپه های ماسه ای در ایران تنها نیم ساعت پیاده روی از شهر وقت می برد. این کویر واقع در خارج از شهر، یک مقصد محبوب برای خانواده ها و کویر دوستان است که در روزهای تعطیل و جمعه به تور کویر می‌روند. اگر به تور کویر یزد می روید، کویر یزد شلوغ ترین و پرجمعیت ترین تجربه شما خواهد بود.
شاید تصور کنید سفر شما در کویر با الاغ و قاطر خواهد بود اما  شما می‌توانید مانند تور کویر پرو، سوار شتر شوید. می‌توانید بر روی شن‌ها و ماسه‌ها بلغزید و سر بخورید و غروب آفتاب را تماشا کنید. اگر گروهی سفر می‌کنید می توانید یک ماشین بگیرید تا شما را به تماشای کویر ببرد. کویر منظره‌ی زیبایی برای عکاسی هست. می‌توانید بر شن‌های ابریشمی قدم بگذارید و حس عجیبی را تجربه کنید.

جوانب مثبت تور کویر در نزدیکی یزد :

 

  • نزدیکی به شهر یزد
  • دسترسی به آنجا آسان است. می توانید با ماشین و یا بر روی شتر کویر را بازدید کنید.
  • آفتاب بی نظیر و پر زرق و برق

تور کویر در نزدیکی اصفهان , کویر ورزنه

شما می توانید در یک سفر زیبا به شهر اصفهان، تور کویر ورزنه را رزرو کنید. شهر اصفهان زیبایی‌های زیادی دارد، حتی کویرش هم دیدنی است. در مسیر اصفهان به ورزنه می‌توانید از مناظر دیگر هم بازدید کنید، از دریاچه نمکی و تپه های ماسه ای که تجربه‌ شگفت انگیز برایتان به ارمغان می آورد. می‌توانید شبانه در نزدیکی کویر در یک کاروانسرا بمانید و غروب را به زیبایی هر چه تمام تر تماشا کنید. برای رسیدن به ورزنه ابتدا باید 2 ساعت از شهر اصفهان رانندگی کنید، بنابراین مانند کویر یزد، کویر ورزنه در نزدیکی شهر واقع نیست.

جوانب مثبت تور کویر ورزنه :

  • تپه های شنی طلایی زیبا
  • مناظر محصور شده از شن
  • ابرهایی نزدیک سطح زمین، پدیده ای که منظره ها را بسیار چشمگیر می کنند.

تور کویر در نزدیکی کاشان , کویر مرنجاب

تجربه‌های کویر در ایران بسیار شگفت انگیز است. جذابیت‌ها بی‌شمارند، هر کویری را بازدید کنید دوست دارید کویر دیگری را نیز ببینید. می دانید که شهر کاشان نیز، جذابیت‌های بی‌نظیر خود را دارد. بنا‌های تاریخی و فرهنگی غنی، اما یکی از بزرگترین جذابیت‌های آن کویر مرنجاب است. می‌توانید به کاشان بروید و پس از گشت و گذار در شهر، به تور کویر بروید. از بین سه کویری که در اینجا برای شما بازگو کردیم، این کویر هزینه ورودی دارد.
سکوت سراسر کویر مرنجاب را فرا گرفته است. تپه‌های نمکی در نزدیکی کویر خود را نشان می‌دهند. می‌توانید به سمت تپه‌های شنی بروید.
برای بازدید از کویر مرنجاب به یک ساعت رانندگی از کاشان نیاز است. بر تپه‌های کویر مرنجاب صعود کنید و در ماسه‌های خنک قدم بزنید. صدای شترها و پرندگان را می‌شنوید. آنقدر این کویر پهنا آور است که صداها در آن گم می‌شوند. زمانی که بر روی تپه‌ها نشسته اید، می‌توانید کامیون‌های زیادی را ببینید که در حال عبور ازجاده هستند. این کویر عصرها و شبهای سردی دارد، باید با خودتان لباس گرم بردارید. این کویر یکی از دست نخورده‌ترین کویرهای ایران است، منظره شگفت آور که انسان‌‌های اندکی برای دیدنش می‌روند.

 

 

تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویرتور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر تور کویر

 

 

منبع:

های هالیدی 


مشخصات

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها