کدام اتوبوس برای سفر بهتر است، اسکانیا یا ولوو؟

اگر شما مسافر هستید و قصد سفر با اتوبوس را دارید برای انتخاب اتوبوس امنیت در جاده، آسایش، راحتی و امکانات سرگرم کننده نقشی تعیین کننده در انتخاب شما دارند. پس بهتر دیدیم به جای اینکه هر یک از این برند ها را بطور جداگانه بررسی کنیم ، برند های اسکانیا و ولوو را در دو دسته معمولی و VIP مورد بررسی قرار می دهیم.

اتوبوس های معمولی

قیمت بلیت اتوبوس معمولی  نسبت به اتوبوس های ویژه ارزان تر می باشد. اگر مسیر طولانی در پیش ندارید و قیمت ارزان بلیت اتوبوس برای شما اهمییت دارد. می توانید یکی از اتوبوس های معمولی که بیشترین تعداد آن در میان اسکانیا و ولوو دیده می شود را انتخاب کنید. اتوبوس های معمولی بین 38 تا 50 صندلی دارند که بالطبع دارای فضای کمتری برای مسافر هستند.
صندلی آن ها به اندازه کاملا محدودی خوابیده می شود. دارای مانیتور برای تماشای فیلم در طول مسیر  سیستم‌های تهویه هوا برای گرمایش و سرمایش، کپسول آتش‌نشانی، جعبه کمک‌های اولیه و چکش اضطراری می باشد.


اتوبوس های اسکانیا
 
 • اتوبوس‌های مسافربری 4212 معمولی ۴۴ صندلی 
 • اتوبوس‌های مسافربری 4214 معمولی 54-42 صندلی 
 • اتوبوس‌های مسافربری درسا معمولی
 • اتوبوس توریستی  421212  (معمولی ۴۴ صندلی)
اتوبوس های ولوو
 • اتوبوس های مسافربری B12 معمولی ۴۴ صندلی
 • اتوبوس مسافربری  B12 BOGIE معمولی ۴۴ صندلی
 • اتوبوس مسافربری  B12 TX معمولی 42 صندلی
 • اتوبوس مسافربری  B9R معمولی ۴۴ صندلی
 • اتوبوس مسافربری  B9R VIP وی‌آی‌پی ۲۵ صندلی

اتوبوس های ویژه VIP

اگر قرار است زمان طولانی را در مسیر سپری کنید و راحتی صندلی برای شما مهم است و یا می خواهید در طول سفر که در اتوبوس هستید حوصله تان سر نرود پیشنهاد می کنیم از اتوبوس های ویژه برای سفر خود انتخاب کنید. این اتوبوس ها علاوه بر اینکه صندلی راحت تری دارند و فضای بیشتر و بازی را برای مسافر ایجاده کرده اند امکانات سرگرم کننده و اختصاصی تری به نسبت اتوبوس های معمولی برای مسافر دارند. مانند مانیتور اختصاصی که  در جلوی هرمسافر بر پشت هر صندلی تعبیه شده که در کنار آن محل سوکت هندزفری می تواند موقع پخش برنامه از مانیتور شرایط راحت تری را برای مسافر فراهم کند.چراغ اختصاصی بالای سر هر مسافر که در شب هنگامی که چراغ های اتوبوس خاموش است، مورد استفاده قرار می گیرد. محل شارژ کردن موبایل برای هر صندلی و امکان تخت شدن صندلی برای استراحت مسافر از جمله ویژگی های اتوبوس های ویژه می باشد.

بلیط اتوبوس

اتوبوس های وولو VIP و اتوبوس های اسکانیا VIP
از نظر امکانات و راحتی تقریبا در یک سطح هستند ، اما همانطور که بهرحال این دو برند از هم متمایز اند در ویژگی ها تفاوت هایی باهم دارند. که به مقایسه مختصر این دو نسبت به هم  می پردازیم.
در ایران اتوبوس های ویژه ولوو در مدل BR9 دیده می شوند. که مونتاژ آن توسط شرکت رانیران BR9 صورت می گیرد.
این مدل با همتای اسکانیا خود از نظر شیشه های جانبی یکسان هستند و شیشه های هردو از نوع دو جداره چسبی می باشد. اما سقف و ستون های ولوو استحکام بیشتری دارد و از اتوبوس مارال و اتوبوس درسا بهتر است. از نظر تعداد و نوع صندوق بار و محل استراحت راننده مانند رقیب اسکانیا خود است. اما سقف اسکانیا به علت ارتفاع بلند آن محل قراردهی وسیله مسافر که در بالای ردیف های صندلی است فضای بیشتر نسبت به همتای ولوو خود دارد. صندلی های اتوبوس های ویژه از نظر مقدار تخت شدن مثل هم نیستند، که به دو دسته نیمه تخت شو (25صندلی) که همان اتوبوس های ویژه معمولی هستند و تخت شو (26-36 صندلی) تقسیم می شود. لازم به ذکر است  که صندلی های ولوو از نگاه مسافران راحت تر و  هنوز نتوانستند در برابر اتوبوس های درسا در بین مسافران محبوب BR9 نرم تر بوده است. هرچند مدل  BR9 هنوز نتوانستند در برابر اتوبوس های درسا در بین مسافران محبوب تر باشد. سرمایش سالن ولوو نسبت به اسکانیا عملکرد بهتری دارد.
 
جهت خرید آنلاین بلیط اتوبوس به سایت های هالیدی مراجعه نمایید. در بخش بلیط اتوبوس سایت های هالیدی میتوانید پس از مشاهده و مقایسه , بلیط اتوبوس خود را آنلاین خریداری نمایید و از پشتیبانی 24 ساعته پس از فروش بهره مند شوید.

اتوبوس های اسکانیا توسط شرکت های عقاب‌افشان و ماموت مونتاژ می شوند. که مدل آن از قرار زیر می باشند:
 • اتوبوس مسافربری   (VIP) وی‌آی‌پی مارال 4212 ۲۵ صندلی
 • اتوبوس مسافربری   (VIP) وی‌آی‌پی مارال 4214 ۲۵ صندلی
 • اتوبوس مسافربری   (VIP) وی‌آی‌پی درسا ۲۵ صندلی 

مشخصات

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها